Dünya Çocuk ve Aile Koruma Derneği, Dünya ÇAKOP oluşumudur.

Transseksüel aktivistler hormon tedavisinin ve genital ameliyatların 14 yaşında başlamasını savunuyor

LifeSiteTue 21 Haz 2022- 20:22 EDT

 

 

(LifeSiteNews) – “Transseksüel sağlık” ideolojisini radikal bir şekilde teşvik ettiği bilinen kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş çocuklarla ilgili şunları söylüyor:

“Bir çocuğun doğal haldeki vücudunda kimyasal ve genital değişiklikler 14 yaşından itibaren başlayabilir”.

 

Associated Press, Transseksüel Sağlığı İçin Dünya Profesyoneller Birliği (World Professional Association for Transgender Health’s (WPATH))’nin ellerinde bulunan gelecekte “cinsiyet geçişi” tavsiyelerine dair bir yazıyı  bu yılın sonunda bir tıp dergisinde yayınlayacaklarını bildirdi.

 

WPATH’a göre, genital değişiklik ameliyatı ve kimyasal hormon tedavisini içeren, bu sözde “cinsiyet geçiş” tedavisi artık daha genç yaşlarda, özellikle henüz tam olarak olgunlaşmamış çocuklara da verilebilir.

 

Dünyada, “transseksüel sağlığı” olarak adlandırdığı şeyin önde gelen savunucularından biri olan bu grup, daha önce erkek veya kız çocuklarında hem hormon tedavisi hem de genital manipülasyon ameliyatının 16 yaşında başlayabileceğini önermişti.

 

WPATH, küçük yaştaki çocuklar için sözde  bu “terapi”nin potansiyel riskler barındırdığı kabul etmesine rağmen başlayan bu sözde tedavinin durdurulmasının çocuklara zarar vereceğini iddia etti.

 

Associated Press’e göre, WPATH bu güncellemesini, transseksüel tıbbi tedavi olarak bilinen şeyi, uzman görüşüne dayandırmaktadır.

 

WPATH, bu tür ergenlik engelleyicilerin kişinin kemiklerini zayıflattığı bilinmesine rağmen, daha önce de bu sözde tedavinin kızlar ve erkekler için ergenliğin ilk belirtilerinin olduğu zamanlarda başlatılabileceğini söylemiştir.

 

Fakat, aşırıya kaçan bu öneriler, çocuklara verilen hormonların felç, yüksek tansiyon ve kısırlığa neden olduğu bilinmesine rağmen, bir ömür boyu sürebilen seks hormonu tedavisinin, yani östrojen veya testosteronun 14 yaşında başlayabileceğini söylemektedirler.

 

WPATH ayrıca “trans erkek” olmak isteyen kadın cinsiyetli doğanlar için de meme aldırma ameliyatının 15 yaşında başlayabileceğini söylüyor.

 

Daha da aşırı genital manipülasyon ameliyatlarına gelince, yani erkek olarak doğan ve “trans kadın” olmak isteyenlerin testislerin alınması veya “trans erkek” olmak isteyen kadın doğanların rahminin alınması işlemleri için bu prosedürlerin şimdi 17 yaşında başlanmasına izin verilmesi isteniyor.

 

Bir çocuğun doğal doğum cinsiyetinin bu tür cinsiyet değiştirme operasyonları ile radikal biçimde sakat bırakılmasını eleştirenler, bu tür prosedürlerin hem fiziksel hem de psikolojik sağlık açısından sadece acil tehlikeler değil, ömür boyu sürecek tehlikeler de taşıdığı konusunda yıllardır alarm veriyor.

 

Son yıllarda birçok batı ülkesinde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da, genç nüfusta transgenderizmi aktif olarak teşvik etmek için kayda değer bir baskı gerçekleştirilmektedir.

 

Gerçekten de güncel bir anket kendilerini transgender olarak tanımlayan gençlerin oranlarında büyük bir artış olduğunu göstermektedir.

 

LifeSiteNews köşe yazarı Jonathon Van Maren, cinsiyet değişimi olmuş ve bu ameliyatı geri dönüştürmüş bir kişinin “cinsiyet onayının” gerçekte ne anlama geldiğine dair ve nasıl korkunç bir olay olduğunu anlatan bir yazdı yazdı.

 

“Ebeveynlere, LGBT aktivistler tarafından, çocuklarının ihtiyaç duyduğu her şeyi desteklemeleri için şantaj yapıldı (bu çocuklar bu fikirleri birdenbire ve topluca kendi başlarına edinmedi). Aksi taktirde ergenlik engelleyiciler, hormonlar ve ameliyatlar verilmezse bu çocuklarının intihar edeceği söylendi” diye yazdı Van Maren.

Van Maren, “cinsiyet değiştirme tedavilerine erişimleri olmadığı için değil, bunlara erişimleri olduğu için, transgender olarak tanımlanan gençlerin intihar düşüncesinin (ve trajik bir şekilde intihar oranlarının) artacağını” söylemekte.

 

İkincisi, gelecek nesillere yaşattıkları yıkımı asla kabul etmeyecek olan trans aktivistler, tüm suçu hareketlerine karşı çıkanları suçlayacak ve süregiden bir kısır döngü yaratacaklarını” belirtmekte.

 

Daha önce “cinsiyet geçişi” yapmış bir kızın annesi ve çocukların kimyasal kullanımının yanı sıra genital mutilasyonuna karşı olan “Görevimiz” adlı bir grubun lideri olan Erin Friday, geçenlerde transseksüelliğin “toplumsal bir bulaşıcılık” olduğunu söylemişti.”
Friday, Kaliforniya’daki bir yasa tasarısına karşı çıkıyor ve bu yasanın  “Kaliforniya’yı ‘cinsiyet değişimini doğrulayan sağlık hizmeti’ arayan çocuk aileleri için bir sığınak devleti yapacak” olduğunu belirtiyor.

O, ebeveynlerin bunu bilfiil kendi kişisel deneyimleriyle ortaya koyduklarını ekliyor ve birçok ülkelerin çok müsamahakâr standartlardan uzaklaşıyor olduğunu söylüyor.

 

“İsveç, Finlandiya, Norveç, İngiltere ve Fransa’ya bakın” diyerek, “Çocukları kısırlaştırmanın gerçekten hayat kurtarıcı olduğundan %100 emin olmalısınız.” Şeklinde konuştu Friday.

“Trans-kapsayıcı” zamirlerin benimsenmesi, LGBT hareketindekiler tarafından yoğun bir şekilde desteklenmektedir. Bu durum, kişinin biyolojik cinsiyetinin gerçekliğine ve birçok insanın Tanrı’nın “erkek” ve “kadın” yarattığını savunan dini inançlarına rağmen böyledir.

 

Aynı zamanda, Kanada için istatistiksel son verilere göre Kanadalıların yalnızca yüzde 0,33’ü “transseksüel” veya “cinsiyetsiz” olarak tanımlaması durumun gidişatını göstermektedir.

 

Tüm yaşananlara ve verilere rağmen Kanada kısa süre önce, “tehlikeli” olduğunu söyleyen ve “rıza gösteren yetişkinler arasındaki konuşmaları” suç sayan “dönüşüm terapisini” yasaklayan bir yasa çıkardı.

Kanada Anayasal Özgürlükler Merkezi’nin anayasa avukatı Marty Moore, “rıza gösteren yetişkinler arasındaki konuşmaları” bir suç saymalarını ve yeni çıkarılan bu tür radikal yasaları kınadı.

Özellikle Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde toplumu ve aileyi etkileyen bir diğer rahatsız edici hareket, çocukların devlet okullarında “Grooming” hareketidir. Grooming yapan kişilere Groomer adı verilmekte olup bu kişiler çocukları cinselleştirmekte ve bunu yapmanın doğru olduğunu savunmaktadırlar.

Florida eyaleti kısa süre önce, ilkokul çocuklarının sınıflarında LGBTQ propagandasının tanıtımını yasaklayan bir “Eğitimde Ebeveyn Hakları” yasasını da yürürlüğe koydu.


Van Maren, Kanada’da ve başka yerlerde vergi mükelleflerinin maddi destekle “çocukları yok eden bir gündeme“ nasıl katkıda bulunduğu hakkında kapsamlı bir yazı yazmıştır.

Kaynak:

 

https://www.lifesitenews.com/news/transgender-group-advocates-for-hormone-treatment-genital-surgeries-starting-at-age-14/