Dünya Çocuk ve Aile Koruma Derneği, Dünya ÇAKOP oluşumudur.

ELON MUSK, TWİTTER’IN SANSÜRLEDİĞİ ‘KADIN NEDİR?’ BELGESELİNİN ŞİMDİ REKLAMINI YAPIYOR.

Musk, film hakkında “Her ebeveyn bunu izlemeli” dedi.
( LifeSiteNews ) Twitter’ın “Kadın Nedir ?” belgeselinin ücretsiz olarak yayınlanması için yaptığı anlaşmadan vazgeçmesinden birkaç saat sonra Twitter’ın sahibi Elon Musk, platformunda belgeselin reklamını yaptı.

Matt Walsh’un toplumsal cinsiyet ideolojisini ifşa eden belgeselinin yayınlanmasından tam bir yıl sonra, 1 Haziran’da, Daily Wire’ın CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Boreing, Twitter’ın filmi internet’te yayınlamak ve tanıtmak için yaptığı anlaşmadan geri adım attığını duyurdu . Sebep olarak “yanlış cinsiyetlendirme” içeren bazı sahneler gösterildi.


2022’de Elon Musk tarafından satın alındığundan beri ifade özgürlüğü iddiasında olmasına rağmen, platformda “Kadın Nedir?” belgeseli “nefret söylemi” olarak etiketlenmiş ve kısıtlanmış içerik haline gelmişti.

Twitter yöneticileri , filmi yayınlayıcı firma olan Daily Wire’ın takipçilerinin akışlarından sakladı ve filmin gömülü olduğu gönderileri yeniden tweetleme özelliğini kaldırdı. Tartışmaların odağındaki Musk ise, “Kadın Nedir?” belgeselini baskılamanın “bir hata” olduğunu kabul etti ve daha sonra tüm kısıtlamalar kaldırıldı, belgeselin platformda ücretsiz olarak paylaşılmasına izin verildi .

Ancak Musk, sadece filmin Twitter’a geri yüklenmesini sağlamakla kalmadı . Bir adım daha ileri giderek, Twitter profilinde filmin aktif olarak reklamını yaptı.

Perşembe gecesi attığı bir tweet’te Musk, gömülü film hakkında “her ebeveyn bunu izlemeli” yazdı ve “çocuklar rıza gösteremez, bu yüzden reşit olmayanları koruyan yasalarımız var” diye ekledi.

Bununla birlikte, ayrıca, “karşılıklı rıza ile yetişkinlerin, başkalarına zarar vermemek koşuluyla, onları mutlu eden şeyleri yapabileceğini” savundu.

Musk tarafından doğrulanan başka bir ayrıntı da, Kadın Nedir? belgeseli etrafında oluşan tartışma sonucunda şirketin güvenlik ekibinden iki yöneticinin işlerini bıraktığı oldu.

Musk, başka bir gönderisinde, Walsh’un belgeselinde anlatılan çocukların cinsiyet değiştirme ameliyatlarına atıfta bulunarak, “Bu büyük bir sorun” dedi. “Rıza yaşının altındaki çocuklara ciddi, geri dönüşü olmayan operasyonlar yapmayı suç saymak için aktif olarak kulis yapacağım. Bunu savunanlar utansın! Bu son derece aşağılık bir şey” ifadesinde bulundu.

Musk, ergenlik engelleyicilerin tehlikeleriyle ilgili bir gönderiye cevap verirken çocukların “cinsiyet değiştirme”sini kınayan kendine ait bir tweet’i alıntılayarak yanıt vermişti.

Ayrıca, ABD’nin LGBT yanlısı başkanı Joe Biden’ın yaptığı “onur ayı” açıklamasında geçen çocuk hastanelerinde cinsiyet değiştirme operasyonlarının yapılıyor olmasına “delilik” olarak atıfta bulundu .

Tüm sansürün bir gecede kaldırılması ve Musk’ın belgeseli aktif bir şekilde tanıtması muhafazakarlar tarafından sevinçle karşılandı.

Teşekkürler Elon. Bunu gerçekten takdir ediyoruz, ” diye yazdı Walsh. Başka bir gönderisinde “Bu bir savaştı ve ifade özgürlüğü yine kazandı” diye ekledi . “Film artık herkes tarafından izlenebilir ve paylaşılabilir.”

Daily Wire’ın kurucu ortağı ve podcast sunucusu Ben Shapiro da benzer duyguları paylaşarak Twitter’ın sahibine teşekkür etti ve “Elon Musk, Twitter’ı açık bir platform olarak tutma taahhüdünü yerine getirmeye devam ediyor!”

Twitter yöneticilerinin “Kadın Nedir?” belgeselinin mesajını susturma girişimlerine rağmen, Cuma sabahı Walsh, baskının kaldırılmasından bu yana “filmin sadece son birkaç saat içinde 30 bin kez paylaşıldığını” duyurdu. Turning Point ABD’den Benny Johnson, bu kadar geniş bir erişimin “çocukları kurtaracağına” dikkat çekti .

Walsh, “Solun sansürleme ve bastırma çabaları bir kez daha muhteşem bir şekilde geri tepti” diye yazdı.

 

Kaynak: https://www.lifesitenews.com/news/elon-musk-promotes-matt-walshs-what-is-a-woman-documentary-after-twitter-initially-censored-it/