Dünya Çocuk ve Aile Koruma Derneği, Dünya ÇAKOP oluşumudur.

Cinsiyet değiştirip sonra bundan pişman olan Chloe Cole Temsilciler Meclisi karşısında konuştu

Cinsiyet değiştirip sonra bundan pişman olan Chloe Cole Temsilciler Meclisi karşısında konuştu: Tarihin ‘En Büyük Tıbbi Skandallarından Biri’

 

“Çocuklar, cinsiyet değiştirmenin yaşam boyu sürecek ve kalıcı olacak sonuçlarını kavrayamıyor.” 

Bu, 27 Temmuz’da toplanan ve ABD’nin büyük bir bölümünü etkileyen Cinsiyet Değiştirme konusunu araştıran Temsilciler Meclisi Yargı alt komitesinin en önemli mesajıydı.

 

Cinsiyet değiştirmekten pişman olup geri dönenlerden doktorlara kadar herkesin hemfikir olduğu konu: çocuklara uygulanan cinsiyet değiştirme prosedürlerinde  başarısızlık oranı %100.

 

Cinsiyet değiştirmenin tehlikelerine ilişkin oturumda çok sayıda konuşmacı, reşit olmayanlar için cinsiyet değiştirme tedavisine karşı çıktı.

 

Chloe Cole, pişman olup kendi cinsiyetine geri dönmeden önce 13 yaşında ergenlik engelleyici ilaçlar, hormon tedavisi ve çift mastektomi ile cinsiyet değiştirme prosedürüne başlamıştı . Ancak bazı prosedürler geri alınamıyor. 19. doğum gününde Kongre karşısında ifade veren Cole, cinsiyet değiştirme amaçlı tıbbi tedavileri ve ameliyatları durdurmaları için Temsilciler heyetine hararetli bir talepte bulundu.

 

“Bugün sizinle Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en büyük tıbbi skandallardan birinin kurbanı olarak konuşuyorum. Bu skandalı sona erdirme cesaretini göstermeniz umuduyla ve diğer savunmasız çocuklar ve genç yetişkinler benim yaşadıklarımı yaşamasın umuduyla konuşuyorum” dedi. 

 

Cole daha sonra geçiş sürecini Kongre üyeleriyle ayrıntılı olarak paylaşarak, henüz bir çocukken gördüğü cinsiyet değiştirme tedavilerini ve bunun vücudunu kalıcı olarak nasıl değiştirdiğini anlattı. Kendisine “yalan söylenmesine gerek olmadığını” ve sorunlarının üstesinden gelmek için terapiye ihtiyacı olduğunu söyledi. 

 

“Öyleyse Amerikalı gençlere ve ailelerine nasıl bir mesaj vermek istiyorum? Bana yalan söylenmesine ihtiyacım yoktu. Merhamete ihtiyacım vardı. Sevilmeye ihtiyacım vardı. Sorunlarımı çözmeme yardımcı olması için terapiye ihtiyacım vardı. Cinsiyet değiştirmenin tüm sorunlarımı çözeceği yanılsamamın onaylanmasına değil” dedi. 

 

“12 yaşındaki çocuklara yanlış bedende doğduklarını, kendi bedenlerini reddetmekte ve kendi cinsiyetlerinden rahatsız olmakta haklı olduklarını söylemeyi bırakmalıyız. Çocuklara ne giyeceklerini, hangi müziği dinleyeceklerini seçebildikleri gibi cinsiyetleri konusunda da seçim yapabileceklerini söylemeyi bırakmalıyız” diye konuştu.

 

“Buluğ çağı, tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil, yetişkinliğe geçiş törenidir. Bugün ailemle birlikte evde 19. yaş günümü kutluyor olmalıydım. Ama bunun yerine Temsilcilerden umutsuz bir talepte bulunuyorum. Geçmişte yaşanan opioid krizi gibi diğer tıbbi skandallardan ders çıkarın ve doktorların da insan olduğunu kabul edin. Bazen onlar da yanılabilirler,” dedi Cole. 

 

“Ağlarımız aracılığıyla tanıdığım binlerce cinsiyet değiştirmiş kişi  gibi benim de çocukluğum mahvoldu” diye ifade verdi.    “Bunun durması gerekiyor. Bunu sadece sizler durdurabilirsiniz. Yeterince çocuk bu barbarca sahte bilimin kurbanı oldu. Lütfen benim bu uyarım sonuncusu olsun”